Zdrowa Matka i Dziecko

Zapraszamy Państwa do korzystania z oferty Ośrodków Informacji i Edukacji, skierowanej do kobiet planujących ciążę , ciężarnych, matek, rodziców w 2021r.

Koordynator programu

Leokadia Jędrzejewska
tel. 691 852 069
email: ljedrzejewska@spzoz.wroc.pl

NOWOŚCI

  • Rusza grupa wsparcia ciężarnych prowadzona przez psychologa. Spotkania online odbywać się będą w piątki w godzinach 13:30-15:30. Pierwsze spotkanie już 12 marca 2021r. Zapraszamy zainteresowane Panie.
    Zapisy pod numerem telefonu: 691 852 069.

  • Rozpoczynamy warsztaty online dla rodziców z dziećmi w wieku od 12 do 36 miesięcy. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 4 marca 2021 w godz. 15:50-16:50.
    Zapisy pod numerem telefonu: 691 852 069.
    Podczas warsztatów pedagog zaprezentuje zabawy rozwijające i stymulujące rozwój dziecka, doradzi w doborze zabawek, sposobie komunikowania się z dziećmi itd.

Proponujemy:

  • indywidualne lub grupowe zajęcia edukacyjne i poradnictwo specjalistyczne dla kobiet planujących ciążę, ciężarnych i osób towarzyszących. Spotkania edukacyjne, porady specjalistyczne realizowane są w w poniedziałki w godzinach popołudniowych. W okresie obostrzeń sanitarnych związanych z rozprzestrzenianiem się koronowirusa zajęcia prowadzone są w formie wideokonferencji i teleporad przez doświadczoną położną-specjalistę opieki przed i okołoporodowej.

Kontakt z położną, rejestracja: tel. 609 776 770.

  • poradnictwo laktacyjne. Wsparcie matek karmiących piersią – skierowane jest do mam karmiących piersią szczególnie do tych, które wymagają pomocy (problemy w laktacji). W okresie obostrzeń sanitarnych związanych z rozprzestrzenianiem się koronowirusa zajęcia prowadzone są w formie teleporad w poniedziałki , środy i piątki w godz.12.00-13.00 a w formie wideoporad w terminie uzgodnionym z położną. Zadanie prowadzone jest przez doświadczoną położną- edukatorem ds. laktacji .

Kontakt z położną ds laktacji tel:503 589 814

  • wsparcie psychologiczne kobiet ciężarnych, matek, rodziców w doświadczaniu lęku związanego z ciążą, porodem, opieką nad dzieckiem oraz związaną z aktualną sytuacją epidemiczną, realizowane będzie od marca 2021r.po podaniu dokładnych informacji na stronie.


Od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00-15.00 można uzyskać od koordynatora programu pełne informacje dotyczące prowadzonych obecnie i planowanych zajęć w Ośrodku Informacji i Edukacji oraz o formach opieki okołoporodowej realizowanej we Wrocławiu.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Program finansowany przez Miasto Wrocław

O programie

Ciąża bez alkoholu - to cel kampanii edukacyjnej skierowanej do kobiet w ciąży i planujących ciążę. O tym jaka jest skala problemu, jakie są skutki picia alkoholu w czasie ciąży i jak można pomóc ciężarnym kobietom z problemem alkoholowym oraz dzieciom z Alkoholowym Zespołem płodowym (FAS).

Serdecznie zapraszamy Panie w ciąży lub planujące powiększenie rodziny do wysłuchania poniżej załączonych rozmów z ekspertami na temat Alkoholowego Zespołu Płodowego (FAS) przeprowadzone przez p. Elżbietę Osowicz - dziennikarkę Radia Wrocław.

Materiał sfinansowany przez Miasto Wrocław.

Harmonogram


Program finansowany przez Miasto Wrocław



Rekrutacja


Placówki WCZ realizujące ten program

Przychodnia Stare Miasto

pl. Dominikański 6
50-159 Wrocław
tel. 71 344 43 63
tel. 71 344 80 85

Przychodnia Grabiszyn

ul. Stalowa 50
53-433 Wrocław
tel. 71 362 11 21
tel. 71 362 15 10

Przychodnia Kozanów

ul. Dokerska 9
54-142 Wrocław
tel. 71 373 88 42, 71 373 84 13
tel. 71 353 68 87 - poradnia ginekologiczna (telefon dostępny w czasie pracy poradni)

Przychodnia Stabłowice

ul. Stabłowicka 125
54-062 Wrocław
tel. 71 354 31 69, 71 354 01 19
tel. medycyna pracy 71 352 05 69

Inne programy zdrowotne

Serdecznie zapraszamy Wrocławianki w ciąży do udziału w zajęciach Wrocławskiej Szkoły Rodzenia.

Indywidualna edukacja zdrowotna połączona z nauką samokontroli poziomu cukru, umiejętnością podawania insuliny oraz samoobserwacji i profilaktyki powikłań cukrzycy.

Program skierowany do rodzin wielodzietnych posiadających wieloraczki (trojaczki, czworaczki) od narodzin do ukończenia pierwszego roku życia.

Program pn. Profilaktyka raka piersi u kobiet, mieszkanek Wrocławia jest przedsięwzięciem wieloletnim. Stanowi on zmodyfikowaną metodologię programu realizowanego we Wrocławiu od 1995 r. pn. Program edukacyjno-diagnostyczny wczesnego wykrywania raka piersi „Samobadanie piersi".

Celem programu jest ograniczenie liczby dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością oraz innymi zaburzeniami okresu rozwojowego poprzez zwiększenie świadomości zagrożeń zdrowotnych wynikających ze złych nawyków żywieniowych i braku aktywności ruchowej oraz kształtowanie zachowań sprzyjających zdrowiu.

Celem programu jest promocja zdrowia psychicznego, pomoc osobom doświadczonym chorobą psychiczną jak również ich najbliższemu otoczeniu oraz popularyzacja wiedzy na temat chorób psychicznych w społeczeństwie.

Ideą programu jest podniesienie wiedzy rodziców/opiekunów, nauczycieli nauczania przedszkolnego, a także dzieci w wieku 3-5 lat na temat zapobiegania chorobie próchnicowej, poprzez codzienną higienę jamy ustnej, naukę prawidłowego szczotkowania zębów, przestrzegania zaleceń dietetycznych oraz kształtowanie postawy prozdrowotnej przedszkolaków przez zabawę i naukę.

SZANOWNI PAŃSTWO

Od 18.03.2020r. do odwołania program w związku z pandemią Coronavirusa w postaci spotkań bezpośrednich zostaje zawieszony!

Spotkania korekcyjno-edukacyjne indywidualne prowadzone są w formie zdalnej za pomocą Skypa, Whatsappa lub telefonicznie.

Posiadamy możliwość przyjęcia kolejnych klientów do formy zdalnej po uprzedniej konsultacji telefonicznej.

Celem programu jest prowadzenie działań korekcyjno-edukacyjnych jak i terapeutycznych dla osób stosujących przemoc zgłaszających się dobrowolnie lub kierowanych przez Sądy, kuratorów sądowych, MOPS, policję, zakłady karne itp.

Celem programu jest udzielanie specjalistycznej pomocy oraz wsparcia osobom uzależnionym od alkoholu, współuzależnionym i dorosłym dzieciom alkoholików. Prowadzenie edukacji grupowej w zakresie problematyki uzależnień dla różnych grup społecznych i zawodowych oraz podnoszenie umiejętności zawodowych realizatorów zadań z zakresu problematyki uzależnień,



Celem programu jest redukcja szkód zdrowotnych i społecznych spowodowanych zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Celem programu jest redukcja szkód zdrowotnych i społecznych spowodowanych podejmowaniem zachowań ryzykownych

Specjalistyczne usługi opiekuńcze są świadczone osobom samotnie zamieszkującym w miejscu ich zamieszkania lub osobom, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, a najbliższa rodzina zobowiązana do takiej opieki (nawet razem zamieszkująca) nie może jej zapewnić.

Organizowanie i prowadzenie na terenie wrocławskich placówek edukacyjnych zajęć dotyczących znaczenia zdrowego żywienia w profilaktyce nadwagi, otyłości i innych zaburzeń okresu rozwojowego". Program finansowany przez Miasto Wrocław.

Konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności.