ABC Pacjenta

Niektóre ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne są udzielane tylko na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Pacjent ma prawo wybrać specjalistę spośród wszystkich, mających podpisaną umowę z NFZ.

Od 1 stycznia 2013 r. prawo do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych można potwierdzić za pomocą dokumentu elektronicznego (eWUŚ), przedstawienie papierowego dokumentu (np. RMUA) lub złożenie oświadczenia.

Tutaj znajdują się informacje na temat terminów realizacji recept.

Nawet ubezpieczonym w Narodowym Fundusz Zdrowia, nie wszystkie usługi medyczne, w tym również zaświadczenia i orzeczenia o stanie zdrowia należą się bezpłatnie.

Badania niejednokrotnie przesądzają o lekarskiej diagnozie. Niestety często przystępujemy do nich niewłaściwie przygotowani, co może znacząco wpłynąć na ich wynik, a tym samym utrudnić właściwą diagnozę. Poniższe wskazówki pozwolą uniknąć błędnych odczytów.

W Zakładzie Opieki Zdrowotnej SP ZOZ korzystając z usług medycznych masz szereg praw i obowiązków.

Aby ułatwić Tobie i nam proces Twojego leczenia zapoznaj się z nimi.

Karta Praw Pacjenta - podstawowe unormowania prawne wynikające z ustawy zasadniczej - Konstytucji z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483)

USTAWA

z dnia 6 listopada 2008 r.

o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta

(Dz. U. Dz.U.2016.186)

Wrocławskie Centrum Zdrowia SP ZOZ stara się zapewnić swoim pacjentom najlepszą możliwą opiekę i leczenie. Wszelkie uwagi z Państwa strony, zarówno te pozytywne jak i negatywne, są rozpatrywane i pomagają nam podnosić poziom naszych usług.

Jeżeli macie Państwo jakieś uwagi, prosimy nas o tym poinformować.

eWUŚ (Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców) to system informatyczny, dzięki któremu można uzyskać potwierdzenie prawa pacjenta do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Świadczenia zdrowotne w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ) po godzinie 18.00 do 8.00 rano oraz całodobowo w dni wolne od pracy udzielane są pacjentom w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia.

Pacjent może się udać po pomoc do dowolnego punktu dyżurnego POZ (np. tam, gdzie ma najbliżej), niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/ pielęgniarki POZ złożył swoją deklarację.

Zasady udostępniania dokumentacji medycznej pacjentom, osobom przez nich upoważnionym oraz przedstawicielom ustawowym pacjentów, a także organom i podmiotom uprawnionym na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności.