PROJEKT UNIJNY GRABISZYN


Wrocławskie Centrum Zdrowia SP ZOZ realizuje projekt pn. „Poprawa jakości i dostępności usług medycznych na poziomie POZ i AOS poprzez dostosowanie i wyposażenie obiektu Przychodni Grabiszyn i Przychodni Kozanów Wrocławskiego Centrum Zdrowia" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej 6 Infrastruktura spójności społecznej Działanie 6.2 Inwestycje w strukturę zdrowotną Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 2 453 746,50 zł

Całkowita wartość inwestycji: 2 453 746,50 zł

Data podpisania umowy: 11.09.2017 r.

Nr umowy: RPDS.06.02.00-02-0017/16

Głównym celem projektu jest przebudowa istniejącego budynku przychodni GRABISZYN we Wrocławiu przy ul. Stalowej 50 na potrzeby ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz podstawowej opieki zdrowotnej oraz wyposażenie Przychodni Grabiszyn i Przychodni Kozanów w specjalistyczny sprzęt medyczny. Realizacja projektu przyczyni się do lepszego dostępu do usług medycznych na poziomie podstawowej i ambulatoryjnej opieki zdrowotnej , dzięki czemu kluczowa opieka profilaktyczna, zapobiegająca rozprzestrzenianiu i pogłębianiu się chorób i schorzeń w społeczeństwie zostanie ugruntowana, co wpłynie znacząco na minimalizację konieczności hospitalizacji osób chorych. Zapewniony dzięki nowemu sprzętowi przepływ informacji oparty na przyjętych standardach medycznych i organizacyjnych, pozwoli na lepszą koordynację/prowadzenie procesu leczenia osób chorych w różnych stadiach chorób, w tym dostępu do środowiskowej opieki.

Zakończenie realizacji projektu – czerwiec 2019 r.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności.